Adres

Konaklar Mh. Akasyalı Cd. No: 26
34330 Beşiktaş İstanbul Türkiye
T: + 90 212 212 60 60 F: +90 212 211 22 22

Küçükbalıklı Mh. Şanlı Cad.
Şimşek Sok. No: 25 16250 Bursa Türkiye
T. +90 224 216 12 00 F. +90 224 216 12 08

İletişim Formu

Ad Soyad:
E-Mail:
Notunuz:
Resimde gördüğünüz harfleri kutuya yazınız:
Yazıyı değiştir.

Yerel Öz Kaynak Merkezleri

Döngüsel Ekonomi’yi destekleyecek geri kazanım sistemlerinin kullanımının amaçlandığı bir yapıda, atık artık çöp değil hammadde, enerji, gübre ve ilgili alt sektörlerin oluşumuyla güçlü bir istihdam yaratılmasını sağlayan ekonomik bir kaynaktır. Döngüsel Ekonomi Uygulaması’nda yer alan tüm unsurlar, çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilirliğin sağlanması için bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

Döngüsel Ekonomi’nin başarılı bir uygulaması olan Kaynak Merkezi yatırımları; istihdam yaratılması, hammadde üretimi ile endüstriye ucuz kaynak yaratılması, işletme maliyetlerinin aşağı çekilmesi, yenilenebilir enerji üretimi, organik gübrenin tarımda teşviki ve çevreye verilen zararın sıfıra indirilmesi açısından çok yönlü faydalara sahip işletmelerdir.

Hedefimiz, katı atıkların üretimini kaynağında ayrıştırarak kontrol altına alırken, toplanan kentsel katı atıkların da değerlendirilmesi için geri kazanımını en verimli hale getirecek teknolojileri uygulamaktır. Gintem Madde Yönetimi A.Ş, bünyesinde yer alan Öz Kaynak (Madde) konusundaki uzman mühendisleri, özel eğitim almış çalışanları, son çevre teknolojilerine uygun makina ve lisanslı araçları ile ilkeli ve kaliteli hizmet vermektedir.

Yerel Öz Kaynak Yönetimi bağlamında Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi salt çevresel bir araç degil, aynı zamanda ülke için bir EKONOMİK KALKINMA aracıdır. Katı atıkların kaynakta ayrıştırılarak toplanması, işlenmesi, geri dönüştürülmesi, organik atıklarından üretilen biyogaz aracılığı ile elektrik ve ısı enerjisi elde edilmesi, organik gübre üretilmesi ve değerlendirilemeyen atıkların da nihai bertarafı alanlarında faaliyet gösteren Gintem Madde Yönetimi A.Ş, belediyeler ve tüm yerel yönetimler için atık yönetimi konusunda yeni stratejiler oluşturan, teknik olarak süreklilik sağlayacak bir çözüm ortağı olarak, Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

Gintem Madde Yönetimi A.Ş, ayrıca Katı Atık Sektörünün gelişimine katkı sağlamak ve yeni teknolojileri sektöre adapte etmek için hizmet veren, kısa adı UKAB olan Uluslarası Katı Atık Yönetimi ve Teknolojileri Birliği’nin de kurucusudur.

PAYLAŞ