Adres

Konaklar Mh. Akasyalı Cd. No: 26
34330 Beşiktaş İstanbul Türkiye
T: + 90 212 212 60 60 F: +90 212 211 22 22

Küçükbalıklı Mh. Şanlı Cad.
Şimşek Sok. No: 25 16250 Bursa Türkiye
T. +90 224 216 12 00 F. +90 224 216 12 08

İletişim Formu

Ad Soyad:
E-Mail:
Notunuz:
Resimde gördüğünüz harfleri kutuya yazınız:
Yazıyı değiştir.

Yerel Yönetim Hizmetleri

Sürdürülebilir Öz Kaynak (Atık) Yönetimi muhteviyatında yer alan tüm unsurlar, çevresel ve ekonomik açıdan sürdürebilirliğin sağlanması için bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Atık taşıma yönetmeliği çerçevesinde, atıklar yeterli miktara ulaştığında yerel yönetimler tarafından araçlarla lisanslı geri kazanım veya bertaraf tesislerine gönderilmesi gerekir. Tehlikeli atıklar çevre ve insan sağlıgına zarar vermeyecek sekilde taşınmalıdır. Taşıma işlemi, ancak bu konu için lisans almıs firmalar ve tehlikeli atık taşıma için tasarlanan araçlar ile yapılabilir. Kaynakta ayrıştırma işlemi, özellikle evsel atıkların katma değeri yüksek bölümünü oluşturan ambalaj atıklarının büyük oranda geri dönüştürülmesi için çok önemli bir uygulamadır.

Türkiye'de kabul edilen 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve 26.03.2010 Tarihli Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde, belediyeler bundan sonra kentsel atıklarını çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmekle veya ettirmekle yükümlüdürler. Yerel yönetimler bugüne kadar uyguladıkları "vahşi depolama" yöntemini bırakarak kentsel katı atıklarını ekonomik koşullar altında geri dönüştürürerek ve/veya geri kazanarak bertaraf etmeye zorunludurlar.

Günlük kişi başı 1,21 kg katı atık üretilen Türkiye'de 3.215 belediye, yıllık 30 milyon ton çöpü yönetmek zorundadır. 2015 yıllına kadar tüm belediyeler AB standartlarında düzenli atık depolama alanı ve bünyesinde de geri dönüşüm tesisi bulundurmak zorunluluğundadır. Hedefimiz, katı atıkların üretimini kaynağında ayrıştırma ile kontrol altına alırken, toplanan her türlü atığı ekonomiye değer katarak öz kaynağa çeviren teknolojileri uygulamaktır. Gintem Madde Yönetimi A.Ş, bünyesinde yer alan Öz Kaynak (Madde) konusundaki uzman mühendisleri, özel eğitim almış çalışanları, son çevre teknolojilerine uygun makina ve lisanslı araçları ile yerel yönetimlere ilkeli ve kaliteli hizmet vermektedir.

PAYLAŞ